A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Московський навчально-виховний комплекс Липоводолинської селищної ради Сумської області

Пам’ятка для батьків

Шановні батьки!

У зв’язку з призупиненням освітнього процесу в закладі з 12 березня по 03 квітня 2020 року, діти залишатимуться вдома. Прохання нагадати дітям правила безпечної поведінки в побуті.

Поради батькам

«Дитина сама вдома»

     Безпека дитини є основною ланкою в комплексі виховання дитини.

    Якщо дитина перебуває вдома, це зовсім не означає, що вона в повній безпеці. Навіть якщо ваша дитина спокійна й виявляє незначну цікавість до навколишніх предметів, все одно необхідність заходів обережності від одержання дитиною травми має бути обов’язковою.

   Залишаючи дитину саму вдома, необхідно провести з нею комплекс профілактичної роботи і в доступній для її віку формі пояснити, які з навколишніх предметів можуть заподіяти їй травму і що користування даними приладами для неї категорично заборонено.

     Залишаючи дитину саму необхідно створити їй всі умови, щоб дитині не було нудно, щоб вона або гралася, або дивилася дитячі фільми, розглядала або читала книги. Якщо ж дитину не забезпечити улюбленим заняттям, грою, то вона знайде для себе заняття, що буде викликати в неї інтерес, незалежності від того небезпечно це для її життя чи ні.

    Проводячи профілактичні заходи безпеки, варто пам'ятати, що не та дитина слухняна, яку часто карають, а та, яка не почуває самотності, а відчуває постійну підтримку своїх батьків. У більшості випадків відсутність виховання або недостатнє виховання дитини батьками призводить до того, що вона намагається самостійно вивчати навколишній світ, пізнавати його, що часто призводить до одержання дітьми травм і каліцтв.

     Забезпечення безпеки дитини вдома

     Безпека дитини вдома – це цілий комплекс заходів безпеки.

    Кімнати (зал і спальня), де дитина проводить більше часу, мають бути цілком безпечними:

 •  вікна в кімнаті й вихід на балкон повинні бути наглухо зачинені;
 •  всі електроприлади необхідно вимкнути й по можливості ізолювати від дитини;
 •  іграшки не повинні бути на висоті, що перевищує ріст дитини, тому що дитина, намагаючись дістати іграшку із шафи, може заподіяти собі травму при падінні;
 •  гострі предмети (голки, ножиці тощо) й ті, що легко б’ються, не повинні бути в полі зору дитини.

   Кухня становить найбільшу небезпеку для дитини, тому що саме тут є газова плита, водонагрівальна техніка, електричні чайники, кухонні комбайни, ліки, а також засоби для миття посуду тощо.

 • газовий вентиль на трубі необхідно перекрити;
 • посуд, що легко б’ється, необхідно ізолювати від дитини;
 • не залишати на газовій плиті каструлі й чайники з гарячою водою, тому що перекинувши їх, дитина може одержати опіки несумісні з життям;
 • ліки й медичні препарати, засоби для миття посуду й прибирання приміщення, сірники й легкозаймисті предмети також повинні бути недоступні для дітей;

    Ванна кімната, як і кухня, становить можливу небезпеку для дитини, тому що миючі  засоби, засоби гігієни, різні бритви зберігаються саме тут.

     Предмети домашнього побуту, які є джерелами потенційної небезпеки для дітей, діляться на три групи:

 • предмети, якими категорично забороняється користуватися (сірники, газові плити, електричні розетки, ввімкнуті електроприлади);
 • предмети, з якими, залежно від віку дітей, потрібно навчити правильно поводитись (голка, ножиці, ніж);
 • предмети, які дорослі повинні зберігати в недоступних для дітей місцях (побутова хімія, ліки, спиртні напої, сигарети, харчові кислоти, ріжучо-колючі інструменти).

    Дитина повинна засвоїти, що предметами першої групи можуть користуватися тільки дорослі. Тут, як ніде, доречні прямі заборони. Дитина ні за яких умов не повинна самостійно запалювати сірника, вмикати плиту, доторкатися до ввімкнутих електричних приладів.

     Отже, безпека дитини – це цілий комплекс профілактичних і запобіжних заходів.

Шановні батьки!

Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем!

Роз'яснюйте, що пустощі дітей із вогнем можуть спричинити пожежу.

Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог.

Пам'ятайте!!!

Приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».

Пам’ятка для батьків

«Як убезпечити дитину вдома»

Щоб убезпечити дитину від побутового травматизму,

 • по-перше, навчіть її правил безпеки життєдіяльності;
 • по-друге, необхідно зменшити потенційну небезпеку в домівці.

Поясніть дитині потенційну небезпеку

Ознайомте дитину із правилами безпеки життєдіяльності як із певним ритуалом, обов’язковим для кожного члена родини.

Регулярно розмовляйте з дитиною на теми побутової безпеки, користуючись кожним зручним приводом. Не лише розповідайте, а й ставте запитання, аби переконатися, що вона все зрозуміла. Періодично повертайтеся до «пройдених» тем, говоріть у різні способи про одне й те саме.

Створіть умови для безпечного перебування вдома

Кухонна плита становить загрозу для дитини насамперед через ризик отримання опіків. Аби запобігти цьому:

 • не дозволяйте дитині гратися з плитою, навіть якщо подачу газу припинено;
 • сірники мають бути недоступні дітям.

Подбайте про защіпки для дверцят шаф, шухляд, а також холодильника. Насамперед це стосується шухляд з ножами, виделками, іншими гострими та ріжучими предметами, а також зі скляним посудом, що легко б’ється.

Для зберігання хімічних засобів оберіть місце, недосяжне для дітей: зачинені тумбочки або шафки, встановлені на достатній висоті. Окрім того, не зберігайте побутову хімію поруч із продуктами харчування. Ці самі заходи застосовуйте й щодо лікарських препаратів.

Подбайте, щоб розетки були закриті кришками.

Не дозволяйте дитині гратися пральною машиною, особливо ховатися всередині неї. Перевіряйте машину перед умиканням.

Зоною підвищеної небезпеки є вікна й балкони. Поставте на вікна обмежувачі відкривання, для провітрювання відчиняйте лише кватирки, а головне – не залишайте дитину без нагляду біля вікон і на балконі.

Якщо необхідно залишити дитину вдома саму, навчіть дитину:

 • користуватися телефоном, щоб вона знала, як зателефонувати батькам, а також в аварійні служби. Налаштуйте на домашньому телефоні кнопку «швидкого набору», натиснувши на яку дитина зможе миттєво зв’язатися з кимось із батьків;
 • нікому не відчиняти вхідні двері. У батьків (бабусі з дідусем) є свої ключі, тож їй краще взагалі не підходити до дверей, якщо хтось чужий натисне вхідний дзвінок;
 • самостійно гратися, малювати, ліпити, розфарбовувати тощо, поки батьків немає, дитина розважатиме себе у безпечний спосіб.

Шановні батьки!

У нас не канікули, а карантин.

Просимо Вас сприяти дітям в опрацюванні зазначених матеріалів та виконанні завдань, а також контролювати дотримання ними правил безпечної поведінки. Просимо забезпечити підтримання зворотнього зв'язку Вашою дитиною з класним керівником та вчителями з використанням різних засобів зв'язку, відповідно до Ваших можливостей.

Звертаємо Вашу увагу на те, що після відновлення занять за очною формою навчання буде проведено контроль знань учнів з тем, які вивчалися з використанням технологій дистанційного навчання.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень