A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Московський навчально-виховний комплекс Липоводолинської селищної ради Сумської області

Новини

Куріння чи здоровя – обирайте самі!

   Саме під такою назвою соціальний педагог Московського НВК  Нежельська А.О. 23 березня провела заняття з елементами тренінгу для учнів 8 класу. Основна мета проведення заходу: надання учням фактичних знань про шкоду паління; аналіз різних ситуацій, пов’язаних із палінням; формування негативного ставлення школярів до паління.

  Роботу було розпочато з вправи «Коли я…». Учням пропонувалося на окремих аркушах самостійно висловити свої думки та свою позицію щодо того, що вони відчувають коли бачать юнака або дівчину які курять. Всі учасники написали про те, що вони спробували б пояснити одноліткам про шкідливість цієї звички і спробували б вмовити покинути палити назавжди, щоб зберегти власне здоров’я і здоров’я оточуючих їх людей.

  Потім учні об’єдналися у три групи за кольорами світлофора. Діти коротко пояснювали що таке паління, розігрували різноманітні ситуації, пов’язані із палінням, мали змогу перевірити свої легені, надуваючи повітряні кульки на швидкість. Приємно, що учні гарно справились із поставленою задачею. Як виявилось всі вони займаються спортом і в їх житті немає місця шкідливим звичкам.

  Після презентації групами своєї роботи соціальний педагог провела вікторину з даної теми. Учні зробили висновок про шкідливість тютюнопаління для кожного індивіда окремо та для всього людства загалом.      

  Заняття пройшло цікаво, інформативно та продуктивно.

Такий непростий підлітковий вік

   Підлітковий вік один із найзначніших періодів у житті кожної особистості. Це період початку як фізичного дорослішання людини так і соціального. Це період коли прикладом для наслідування  в житті дитини стають однолітки (або діти трохи старшого віку), а не батьки і вчителі, як це було ще декілька років тому. Тому саме в цей період важливо налагодити стосунки в класному колективі і навчити підлітків конструктивно спілкуватися з однокласниками, створити позитивне уявлення підлітка про себе. Саме з метою корекції самооцінки та взаємовідносин підлітків, зниження рівня агресії у поведінці  практичний психолог Московського НВК запропонувала провести програму із комунікативного тренінгу для 6-го класу, розраховану на 7 занять.

 Головні цілі програми: формування позитивної Я-концепції підлітків, розвиток здібностей здійснювати значні зміни у власному житті, корекція самооцінки, комунікативних навичок та позиції в міжособистісному спілкуванні.

   Програма спрямована на вирішення наступних завдань:

  1.Оволодіння конкретними психологічними знаннями.

  2.Розвиток здатності адекватно та найповніше пізнавати себе та інших людей.

  3.Забезпечення засобами самопізнання.

 4.Підвищення усвідомлення щодо власної значущості, цінності, зміцнення почуття власної гідності.

  5.Формування мотивації до самовиховання та саморозвитку, стимулювання   позитивних змін у поведінці.

  6. Корекція соціального статусу окремих учнів.

 21 березня було проведено перше вступне заняття, на якому учні за допомогою психолога записали правила роботи в групі, якими діти зможуть користуватись на наступних заняттях, для покращення спілкування та взаємодії. Вправа на знайомство допомогла згуртувати і налаштувати дітей на роботу. А вправа «Очікування учасників» активізувала їхню увагу. Кожен учасник на маленькому аркуші фліпчарта висловив свої побажання. Важливо зазначити, що всі учасники були позитивно налаштовані на роботу та хотіли ще більше дізнатися про своїх однокласників.

 За допомогою вправи  «Бінго» діти побачили скільки спільного мають з товаришами, і серед музичних вподобань, і серед позашкільних захоплень, а в декого як виявилось навіть схожі мрії.

 Мозковий штурм «Спілкування – це…» дав  можливість учасникам усвідомити важливість конструктивного  спілкування у вирішенні життєвих питань та скласти список якостей та вмінь, які важливі для ефективного спілкування.

 Завершилося перше заняття етюдом «Веселка», спрямованим на ауторелаксацію та обговорення з підведенням підсумків.

Дні  психологічних знань в Московському НВК

      З 15 по 19  лютого в Московському НВК були проведені дні психологічних знань.

   Відкриттям цих днів стала акція «Мудрі повчання». Помічники психолога пропонували кожному учню вибрати з чарівної скриньки мудре повчання великих людей. В куточку психологічної освіти було розміщено матеріал «Як навчитися складати іспити», де випускники знайшли багато корисної інформації. Завершала перший день акція «Афоризм», суть якої полягав у тому, що на дверях кожної класної кімнати був розміщений повчальний афоризм про життя, школу, навчання, дружбу чи кохання.  

  В середу діти змогли пограти в гру «Пожирач неприємностей», в якій необхідно було спочатку знайти «нового мешканця» НВК, а потім, вразі необхідності, «погодувати» його. Діти та педагоги мали змогу написати листа про наболіле і, згодувавши його «Пожирачу неприємностей», позбутися накопичених негативних емоцій. Заняття з елементами тренінгу «Умій дружити» було проведено з учнями початкових класів (1-4 кл.). Діти з захопленням грали в ігри, пізнавали нові сторони своїх товаришів, мали змогу розкрити позитивні якості свого характеру.

   В п’ятницю учні випускних класів відвідали заняття з елементами тренінгу під назвою «Усі професії важливі, усі професії потрібні». Випускники навчилися розрізняти поняття: професія та спеціальність, дізналися про формулу правильного вибору професії, склали розповідь про типовий робочий день людини із визначеної спеціальності. Під час вправи «Чарівний базар» змогли виявити в собі якості, які сприяють вибору майбутньої професії. Потренувалися складати резюме.

   Завершила дні психологічних знань акція «Паркан побажань «Vschool»». Паркан відвертості, побажань та пропозицій проводився серед учнів середніх та старших класів і зібрав чимало охочих, адже нікому не байдуже шкільне життя. Учні на імпровізованому паркані відверто висловлювали свої побажання та пропозиції для покращення навчання в НВК, побажання один одному та вчителям. Діти щиро бажали одне одному та всьому педагогічному колективу щастя, здоров’я, процвітання рідному НВК і, що саме актуально в наш нелегкий час, – миру і добробуту Україні та для кожної родини окремо.

    Дні психологічних знань  стали справжнім святом для душі.  Вони пройшли в режимі діалогу – цілющого стилю спілкування, де всі учасники отримали корисну інформацію та позитивний настрій.

 

 

 

 ​

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень