A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Московський навчально-виховний комплекс Липоводолинської селищної ради Сумської області

Музейна експозиція «Безсмертна пам’ять»

     У закладі освіти оформлена музейна експозиція «Безсмертна пам’ять» присвячена уродженцю с. Московське, генерал-майору, Герою Радянського Союзу Михайлу Семеновичу Синьку.

     Людина приходить у цей складний, неоднозначний, трудний, але водночас і неповторно чудовий світ, аби жити і радіти життю.

     Ось уже 66 років наш народ живе за цим законом. Та не слід забувати, що війна, яка увірвалася  у наш дім у 1941 році була однією з найкривавіших. Уроки її необхідні нам і зараз, щоб минулі трагедії не повторювалися ніколи.

     Музейна експозиція  носить назву  «Безсмертна пам'ять» і ніби закликає нас зберегти у серцях вічний подвиг героїв війни.

     Перша сторінка містить історичну довідку про боротьбу українського народу з нацистами.

     Друга сторінка експозиції – це розповідь про нашого славного земляка, Героя Радянського Союзу Михайла Семеновича Синька. Синько Михайло Семенович народився 20 листопада 1923 року в селі Московське Липоводолинського району Сумської  області. Навчався в десятому класі, коли почалася війна. В кінці вересня 1941 року райвійськкоматом був направлений в Харківське авіатехнічне училище. Перший бій лейтенант Синько прийняв у пеклі Курської дуги. Воював на Центральному та Першому Білоруському фронтах. Через багато десятиліть не стихає біль від перших втрат.

     Скільки потому було втрат, кривавих боїв, і не злічити. За форсування річки Вісла в кінці 1944 року Михайлу Синьку та ще трьом його бойовим побратимам було присвоєно звання Герой Радянського Союзу…

     Третя сторінка експозиції  – це дорога життя, яка демонструє фото батьків, хату, в якій народився Михайло Синько, світлини фронтових буднів, післявоєнна діяльність Героя. Михайло Семенович і після війни не заспокоївся, не жив на лаврах слави. На перше місце Герой поставив військово-патріотичне виховання. Яскравою ілюстрацією були зустрічі з місцевими школярами, кожна з яких ніби закликала: «Люди!  Бережімо мир! Хай попіл сердець наших визволителів завжди стукає у наших серцях!»

     Наступна частина – це скляні вітрини з особистими речами Михайла Семеновича Синька. Тут листи з фронту, в яких переживання за батьків: чи бомблять село? Чи вціліла хата? Чи живі? І кожен рядочок листа ніби очікування перемоги.

     Ще вітрина із нагородами, поздоровленнями, відомостями про громадську роботу. У центрі експозиції – факел вічного вогню, як пам’ять і слава тим, хто відвоював нам мир і спокій. А для нас, нащадків, тим девізом будуть слова: «Того, хто все віддав Вітчизні, не може смерть перемогти!»Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень