A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Московський навчально-виховний комплекс Липоводолинської селищної ради Сумської області

Мистецька вітальня

У навчальному закладі діє мистецька вітальня, призначення якої – формування естетичних смаків школяра. Створення її стало наслідком пошуково-дослідницької діяльності педагогічного та учнівського колективів. Діяльність вітальні включає в себе дві експозиції: картинна галерея та мистецький колаж.

Картинна галерея «Талант, помножений на життя» висвітлює життєвий і творчий шлях самобутнього художника В.А. Мельника. Експозиція розпочинається із відтворення основних подій художника-земляка. На фоні автопортрету звучать вражаючі факти життєвого шляху В.А. Мельника. Наступний крок картини. Тематика їх різноманітна: натюрморти, епізоди козацького життя, пейзажні замальовки. Цінним експонатом є картина «Весілля», до речі, єдина з автографом художника. Окреме місце займає полотно «Піони», яке є подарунком для дочки Тетяни. Завершує експозицію картина «Родина», на якій В.А. Мельник зобразив усю сім’ю.

Підтвердженням вислову «Роду нема переводу» є наступна сторінка вітальні, присвячена творчому шляху Михайла Мельника. Вийшовши від батька, Василя Андрійовича, засновує театр одного актора «Крик». Ще в дитинстві його називали продовженням батька. І Михайло стає ним, але не просто художником, актором, композитором. Він стає Митцем. Саме ця грань діяльності М. Мельника є основою експозиції. Спочатку дитячі роки, театральна діяльність. Потім – колаж за найкращими виставами.

Золотий диплом за виставу «Mollis», «Лоліта», «Парфумер» – вражаючі реконструкції відомих творів. І нагороди: «Срібний витязь» за інсценізацію «Гріх», Державна премія ім.. Т. Шевченка за вклад у розвиток театрального мистецтва.

Завершальний етап екскурсій носить назву «Ніяка зустріч ніколи не буває випадковою». Це виставка світлин про зустріч М. Мельника з учнівським та педагогічним колективами Московського НВК. Зустріч з родиною Мельників, цікава бесіда, автограф, подарунки – це і є змістом розповіді екскурсовода. Перлиною мистецької вітальні вважаються картини, подаровані М. Мельником, талановитим актором і просто красивою людиною.

Першими екскурсоводами мистецької вітальні були Зікрань Дарина та Шевченко Світлана. Другими - Хекало Марина та Кошарна Катерина. Нині їхню естафету прийняли Дякону Анастасія та Пилипець Карина.Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень